ShëndetiTe FunditTe Gjitha

Ushqimet e duhura për 40-vjeçarët

Falë përmbajtjes së tyre të lartë në fibra, antioksidantë dhe vitamina, kthejmë ushqimin në aleatin kryesor të mirëqenies trupore por edhe mendore.

Dhe këto janë produktet ushqimore si më poshtë.

Por duhet të theksojmë se këto lloj produktesh duhet të jenë në ditën ushqimore të çdo 40 vjeçari, pasi në këtë moshë metabolizmi ngadalësohet dhe hormonet ndryshojnë. 

PRODUKTET USHQIMORE:

Avokado
Lakra
Dredhëza
Thjerrëza
Arra
Vaj ulliri
Domate të pjekura
Salmon
Kunguj. 

(J.V/Shuplaka)

 

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!