FlashSportTe FunditTe Gjitha

Tirana përballet me një “bombë” në Ligën e Europës, ja kundërshtari i saj dhe i Partizanit

Pas hedhjes së shortit të Europa League, skuadrat shqiptare kanë mësuar kundërshtarët e tyre. Ekipet shqiptare që marrin pjesë janë  Partizani, Skënderbeu, Tirana, Shkëndija e Tetovës dhe Prishtina.

Ekipi i parë që ka mësuar kundërshtarin është Tirana që do të përballet me Maccabi Tel Aviv.

Partizani (Shqipëri) – Botev Plovdiv (Bullgari)

Një orë më parë është hedhur sot në orën 12:00 në Nion të Zvicrës shorti i fazës së dytë kualifikuese të Ligës së Kampioneve ku ekipi kampion i Shqipërisë, Kukësi, ka mësuar rivalin e tij, Sherif Tiraspol të Moldavisë.

(E.K/SHUPLAKA)

 

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!