AktualitetShowBizTe FunditTe Gjitha

Si e thërret me përkëdheli Bieta Albanin

Të lumtur akoma edhe më shumë pas lindjes së vogëlushit të tyre, Kroi i Artë.  Fjalën e kemi për Bieta Sulon dhe Alban Dudushin. 

Të lidhur fort me njëri-tjetrin, shumë të dashuruar,  këtë na i shfaqin shumë edhe në rrjetet sociale. Nuk janë të pakta momentet nga përditshmëria e tyre që i ndajnë me ndjekësit e tyre. Kalojnë shumë kohë bashkë me njëri -tjetrin, madje edhe në mbledhje pune apo kafe edhe dreka. 

Por  së fundmi na bie në sy një detaj i papublikuar më parë nga çifti.  Si e quan me përkëdheli Bieta Albanin? Dudu e quan gazetarja bashkëshorin e  saj. Këtë na e ka treguar teksa e uron për sezonin e ri të “Top Magazinë”. 

“Sot, ne diten e nisjes se sezonit te “Top Show”, ora 22.25, ndihem krenare qe prej 12 vjetesh punoj per kete program, ne skuadren e “Dudut”, si gjithnje ne logon me te dashur per ne, por mbi te gjitha per te tere shqiptaret, Top Channel.”, shprehet ajo.

Kjo është një përkëdheli që mesa duket  ka ardhur si shkurtim i emrit Alban. (J.V/Shuplaka)

 

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!