SportTe FunditTe Gjitha

Sherr mes tifozëve në Senegal, shembet stadiumi “Demba Diop” dhe 8 të vdekur

Ndeshja e zhvilluar në zhvilluar në kryeqytet, Dakar ka përfunduar në shembje të stadiumit “Demba Diop”. Nga ngjarja ka shkaktuar 8 të vdekur dhe rreth 60 të plagosur.

Kjo ka bërë që Finalja e Kupës së Senegalit mes skuadrave Uakam dhe Stad De Mbur të shndërrohet në një tragjedi.

 Ndërkohë që  sherri masiv detyroi policinë të ndërhynte duke përdorur gazin lotsjellës që shkaktoi panik mes njërzëve që ishin në stadium.

(S.SH/Shuplaka)

 

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!