AktualitetTe FunditTe Gjitha

Pas heqjes së çadrës, Rama më në fund heq mbrojtësen te Kryeministria (FOTOT)

Mesnatën e kaluar, pas arritjes së marrëveshjes mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Basha, çadra e opozitës u çmontua përfundimisht.

Ndërkohë mbrëmjen e sotme ka nisur edhe çmontimi i mbrojtëses së vendosur përpara selisë së Kryeministrisë ditën e nisjes së protestave, për shkak të frikës për raste të shpërthimit të dhunës.

Pavarësisht se protesta e opozitës e cila ka zgjatur plot tre muaj, ka patur një natyrë paqësore, mbrojtësja para Kryeminitrisë vazhdonte e ngritur për arsye sigurie.

Kështu pas largimit të çadrës, mbrojtësja nuk kishte më arsye pse të mbulonte pamjen e ndërtesës kështu që është hequr përfundimisht. (D.D/Shuplaka)

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1847″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”1″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]
Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!