BotaTe FunditTe Gjitha

PAMJE TRONDITËSE/ Si u fut mes turmës furgoni në Londër

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Londër  pranë një xhamie ku një person ka mbetur i vrarë dhe 8 të tjerë janë të plagosur.

Policia britanike është duke bërë hetime nëse ka mundësi që sulmi të jetë terrorist pasi një person ka hyrë me furgon në mes të turmës. 

Policia ka thënë se një person është arrestuar pasi dëshmitarët kanë thënë që sulmi që ka ndodhur në orët e para të ditës së sotme, të ketë qenë i qëllimshëm. I arrestuari është një 48 vjeçar, që dyshohet se e ka kryer sulmin. Më poshtë mund të shikoni pamjet e tmerrit, vetëm pak çaste pasi furgoni është futur në mes të turmës. (J.V/Shuplaka)

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!