PolitikëTe FunditTe Gjitha

“Me lali Erin në krye, do bëjmë 4-fishin e atyre që kemi bërë në këto 4 vjet”

Kryeministri Edi Rama, pasditen e sotme ishte në një takim elektoral në Kashar, ku është shprehur se do bëjë katërfishin e atyre që janë bërë gjatë këtyre katër viteve qeverisje. Kjo me kryetarin e bashkisë së Tiranës Erion Veliajn, në krye.

“Po ju them këtë gjë, se nëse tirona, tironsit, sarandiotët, se Tirona është bërë si Amerika jonë e vogël… do votojnë fuqimisht, s’keni parë asgjë akoma me Lali Erin. Në katër vitet e ardhshme, se Lali Erin do ta kemi prap, do bëjmë katër fishin e atyre që kemi bërë ne në këto 44 katër muaj.

Do jenë të gjithë krenar që ia kanë dhënë Lali Erit votën, dhe ata që ia kanë dhënë votën Lulit do bëhen pishman se Luli s’do fitojë dhe Lali Eri do punojë.”, tha Rama gjatë këtij takimi. (D.D/Shuplaka)

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!