BotaFlashSportTe FunditTe Gjitha

Kylian Mbappe do të luajë për Realin e Madridit

Gazeta spanjolle, Marca, bën të ditur se talenti 18 vjeçar Kylian Mbappe dëshiron të luajë vetëm me Realin e Madridit.

Sipass kësaj gazette, Mbappe, në bisedë me shokët e tij ka deklaruar se dëshiron të luajë vetëm me Realin dhe me askënd tjetër.

E përditshmja spanjolle thotë se transferimi I tij në spanjë është I sigurtë por mbetet për t’u parë nëse transferimi do të ndodhë këtë vit apo vitin tjetër.

Dëshirën për të kaluar tek Reali ai e ka shprehur edhe më parë.

Për talentin e Monakos janë të interesuar shumë skuadra por duket se Reali është një hap para tjerëve për shkak të dëshirës së lojtarit për të luajtur për “galaktikët”. (B.H/Shuplaka)

 

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!