AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Kush ishte deputetja demokrate që në fund të fjalimit u duartrokit nga të majtët dhe të djathtët (VIDEO)

Kuvendi ka nisur punimet dhe në këto ditë të para në foltoren e tij janë ngjitur për të mbajtur fjalimet e tyre deputetë me përvojë dhe nga ata që e kishin për herë të parë.

Ndërsa ka qenë vetëm njëra prej deputeteve të reja që ka bërë gjithë sallën të duartrokasë.

Rudina Hajdari ka një mision mjaft të vështirë në këtë katërvjeçar të parë në politikën aktive, të ndjekë gjurmët e të atit, Azemit.

E bë fund të fjalimit të saj të parë e gjithë salla të djathtë dhe të majtë e kanë shoqëruar me duartrokitje fundin e fjalimit. Një shenjë kjo që pavarësisht ndasive politike ka përherë vend për mirëkuptim.

Në videon që shihet më poshtë publikuar nga ‘’Vizion+” shihen disa prej deputetëve të rinj që kanë marrë fjalën për herë të parë. Emocionet nuk kanë munguar as për ta, por ndoshta vendi ka nevojë për energji të reja.

(E.K/SHUPLAKA)

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!