AktualitetMotiTe FunditTe Gjitha

Kthjellime apo vranësira, mësoni si do të jetë moti këtë javë

Prej kësaj të hëne, moti në vendin tonë do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta. “Meteoalb” shkruan se më të dukshme vranësirat do të paraqiten në pjesën e parë të javës. Sa i përket fundjavës, ajo do të karakterizohet nga një mot më i kthjellët.

Temperaturat e ajrit do të jenë të freskëta gjatë javës duke bërë që termometri të ngjitet deri në 29 grade C por fundjava do të sjellë rritje më të ndjeshme të tyre.

Era do të fryjë mesatare paradite por deri e fortë gjatë pasdites duke arritur shpejtësine 45 km/h nga drejtimi verior ndërsa në det do të gjenerohet dallgëzim mbi 2 ballë.

(XH.A/SHUPLAKA)

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!