AktualitetTe FunditTe Gjitha

“Kazani mediatik, kush është guzhinieri i vërtetë”, ironia therëse e analistit (FOTO)

“Kazani mediatik”, tashmë është një shprehje e njohur për të gjithë. Ai përdoret shpesh si shprehje gjatë deklaratave të kryeministrit Edi Rama.

Rama një pjesë të mirë të gazetarëve në vend  i quan “kazan mediatik” për shkak të punës së tyre. 

Kjo është një montazh i realizuar nga Edmond Aziraj, ku paraqiten Eda Rama në mes i futur në një kazan dhe rreth tij analistët dhe gazetarët më me emër në vend siç janë Blendi Fevziu, Andi Bushati, Artur Zheji, Çim Peka dhe të tjerë. Edhe këta të fundit të futur nëpër kazane. Një ironi kjo nga ana e analistit. 

Ai ngre edhe pyetjen se “kush është guzhinieri i vërtetë” me tyre.  (J.V/Shuplaka)

 

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!