AktualitetPolitikëTe FunditTe Gjitha

Inaugurimi i Bulevardit të Ri, Berisha: Rama dhe Veliaj pa fytyrë, ja ç’kanë bërë (VIDEO)

Pas inaugurimit për nisjen e punimeve në Bulevardin e Ri të Tiranës, ish-kryeministri Sali Berisha sjell një pikëpamje tjetër të situatës.

Kryeministri Rama dhe kryebashkiaku Veliaj vendosën sot dy pllakat e para të Bulevardit të Ri, por sipas deputetit punimet e këtij bulevardi janë inauguruar që në shtator të 2013-ës nga Lulzim Basha, në kohën kur ky i fundit ishte kryetar bashkie.

Ja çfarë shkruan Berisha:

“A kane fytyre keta njerez?! Shihni videon me poshte dhe gjykojeni vet!

Edvin Kristaq Rama dhe Erjon Veliaj u shfaqen sot ne ekran per te inauguruar nisjen e punimeve te bulevardit te ri te Tiranes. Ne fakt punimet e ketij bulevardi jane inauguruar qe ne shtator te vitit 2013 nga Lulzim Basha, por vetem pak kohe me pas, qeveria e drejtuar nga Edi Rama vendosi bllokimin e tij, duke derguar policine ndertimore.

Sot Rama dhe Veliaj inauguruan pra nje ndertim qe eshte inauguruar nje here. A kane fytyre keta njerez?!”. (D.D/Shuplaka)

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!