AktualitetTe FunditTe Gjitha

Bora dhe akulli ”mbushin” Spitalin e Traumës, vetëm gjatë paradites 58 raste me fraktura

Bora dhe akulli kanë shkaktuar shumë dëme te personat ‘’qejflinj’’. Të luash me borë, dhe të ecësh mbi akull nuk është dhe aq një sport i padëmshëm.

58 persona janë paraqitur vetëm brenda paradites së sotme në Spitalin e Traumës si pasojë e frakturave që kanë patur nga rrëzimet. Lajmin e konfirmon për ‘’Ora News’’ drejtori i Spitali të Traumës  Gjovalin Bushi.

Sipas tij rastet më të zakonshme të vizitave ishin ato për fraktura në këmbë. (E.K/SHUPLAKA)

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!