BotaTe FunditTe Gjitha

Arkitekti tenton t’i heq shaminë nga koka gruas myslimane në Londër (FOTOT)

Nuk është aspak çudi teksa shohim gra myslimane më shami të kemi reagime të ndryshme nga qytetarët.

Një arkitekt 28-vjeçar, Paëel Uczciëek, ka tentuar t’i heqë shaminë një pasagjereje myslimane, në metronë e Londrës.

Ka qenë vetë gruaja e quajtur , Aniso Abulkadir, e cila ka publikuar foto të agresorit në profilin e saj, teksa tregon se si është sulmuar në stacionin e “Baker Street” shkruan Daily Mail.

 

 “Gati më përplasi pas murit, nuk mundja as të lëvizja. Nuk dija ç’të bëja tjetër dhe e pështyva në fytyrë, ndërkohë që e dashura e tij më ofendonte. U përpoqa të kërkoja ndihmë, por të gjithë më injoruan”, ka thënë gruaja për mediat britanike.

 

Fotoja e gruas me perçe është shpërndarë në të gjitha mediat. 28-vjeçari ka mohuar ngjarjen ka për t’iu mbrojtur dhe ka thënë se thjesht po mbronte të dashurën e tij. Ai ka vazhduar më tej se kishte ndërhyrë në diskutimin mes gruas myslimane dhe të dashurës së tij vetëm për t’i ndarë. “Nuk kam goditur dhe sulmuar asnjë”- ka thënë Paëel Uczciëek.

Ndërkohë që një zëdhënës i policisë ka bërë të ditur se po hetohet rreth kësaj çështje. Një zëdhënës i policisë, ka bërë të ditur se po hetojnë për të kuptuar se cili nga të tre ka qenë shkaktari i debatit dhe se çfarë ka ndodhur realisht.

(S.SH/Shuplaka)

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”2437″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”1″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]
Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!